Zánět pochvy a dělohy – Bolest může mít původ i ze zánětu vnitřku pochvy a dělohy, který se může objevit u každého, zejména v mladém věku. Nejčastěji je způsobují trichomonas, chlamydie a ureaplasma.
Těhotenství – Někdy, než zjistí, zda jsou těhotné, ženy obvykle přijdou na vyšetření pro silné bolesti v dolní, pravé části břicha, často s odrazem bolesti v kříži.
Mimoděložní těhotenství – Kromě již zmíněných onemocnění je třeba zvážit i mimoděložní těhotenství, a to i v případě, že žena měla normální poslední menstruační cyklus. Zánět slepého střeva, zauzlení střev a mimoděložní těhotenství jsou nejčastějšími mimořádnými stavy v podbřišku, které se mohou projevit v celém břiše. Diagnostika jako vždy zahrnuje podrobný rozhovor, klinické a ultrazvukové vyšetření a laboratorní vyšetření krve a moči.
Zánět v důsledku inkontinence – U žen v premenopauzálním a menopauzálním období může bolest v podbřišku, zejména nad stydkou kostí, být způsobena vyfouknutým močovým měchýřem, což také vede k „úniku“ moči. Močení při kýchání, smíchu, kašli a zvedání těžkých předmětů může být způsobeno sníženým močovým měchýřem a dělohou. Takové ženy jsou více vystaveny různým mikrobiologickým agens, které způsobují záněty močové trubice, močového měchýře, pochvy a dělohy.
Infekce močových cest u diabetiků – Lidé trpící diabetem mají časté močové infekce (kvůli zásaditější moči v důsledku vylučování cukru močí), proto se často stává, že musí být pod nižší dávkou antibiotik a dalších pomocných léků. delší období.
U žen, které si stěžují, že zejména v menopauze zaznamenaly krev v moči nebo na spodním prádle, je třeba kromě močového ústrojí mít podezření i na gynekologickou příčinu. Někteří pacienti vědomě nebo nevědomě chybně usuzují, odkud pochází krev, které si všimli.
Jiné příčiny
Z dalších možných příčin bolesti je třeba zmínit některé další, které nejsou pro lékaře, zvláště pak pro pacienta, nedůležité. Bolest může pocházet z divertiklů („slepých kapes“) tlustého střeva a v podbřišku může být také důsledkem odražené bolesti od páteře, někdy i od kyčlí. Ač poměrně vzácně, následkem bolestí v dolní části břicha se setkávám i s aneuryzmatem dolní části aorty (zvětšení části nebo celého průběhu břišní aorty). Bohužel se nejčastěji rozvine bez bolesti, což je velmi nebezpečné pro možnost samovolného prasknutí.