Břišní svaly se pak uvolní a žaludek se připraví na naplnění jídlem. Když potrava projde trávicím traktem, žaludek se vrátí do původní velikosti.

Pokud chcete snížit elasticitu žaludku, což bude mít za následek menší příjem potravy, nejdůležitější je přestat se přejídat a omezit příjem kalorií.

V jedné studii byli obézní jedinci omezeni na 1 000 kalorií denně po dobu jednoho měsíce a během tohoto období se jejich žaludeční kapacita snížila o 36 procent.

Rychlost, kterou jíme, také ovlivňuje to, jak žaludek signalizuje mozku. Mozku nějakou dobu trvá, než pochopí, že jsme sytí, takže když se rychle najíme, je snazší se přejíst, protože mozek nestihne zpracovat, že jsme sytí. Bez ohledu na to, zda chcete zvýšit nebo snížit elasticitu žaludku, objem jídla je velmi důležitý.

Například, když jíme chipsy, zkonzumujeme hodně kalorií, ale malý objem.

U ovoce a zeleniny naopak konzumujeme potraviny s větším objemem, ale s méně kalorií. A objemnější potraviny zaplní váš žaludek snadněji než menší objemnější potraviny, jako jsou chipsy.

Existuje také dieta založená na konzumaci „objemného“ jídla, tedy na potravinách bohatých na vodu jako je ovoce, zelenina, polévky a dušená jídla, která nás zasytí, aniž bychom přijímali příliš mnoho kalorií.

Pokud si myslíte, že se elasticita vašeho žaludku rozšířila a máte neustále hlad:

1. Zvyšte příjem „objemného“ jídla.
2. Jezte pět malých jídel denně.
3. Jezte pomalu.