Zde je důvod, proč se během spánku bojíme a jak tento problém vyřešit.

Každý z nás se náhodou probudil a uvědomil si, že povlak na polštář je mokrý od našich slin. Není to nic děsivého, i když pokud se to děje neustále, může to být známka nemoci v těle.

Za prvé, zde je důvod, proč tančíme v noci. Když spíme, svaly našeho obličeje jsou zcela uvolněné, stejně jako polykací reflex. Vzhledem k tomu, že se sliny shromažďují v ústech, když spíme, vytékají velmi snadno, protože uvolněné svaly způsobují, že máme ústa otevřená. Výsledkem je nakonec mokrý polštář, na kterém se nespí moc příjemně.

Nadměrná tvorba slin nebo hypersalivace může být známkou neurologického onemocnění nebo důsledkem ucpaného nosu. Také lidé, kteří již měli zdravotní problémy, například ti, kteří prodělali mrtvici, mohou častěji a více produkovat sliny.

Pokud se probouzíte na mokrém polštáři poměrně často, zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste tomu zabránili.

Vyčistěte dutiny

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se zbavit polštáře, je ucpaný nos – když musíte dýchat ústy, jsou otevřená a šance, že se vyloučí sliny, je vyšší. Čištění dutin je proto dobrým způsobem, jak tomu předejít, a to teplou sprchou před spaním – uvolní vaše dutiny a pomůže vám normálně dýchat.

Pomoci mohou i éterické oleje, zejména ty obsahující eukalyptus, stejně jako kapky do nosu.

Pokračování na další straně