Vojenská dieta je velmi populární a byla navržena tak, aby pomohla lidem, kteří chtějí zhubnout, zhubnout značné množství kilogramů v krátkém časovém období.

Právě kvůli tomu se odborníci na výživu rozcházejí v názorech na její dlouhodobý vliv na tělesnou hmotnost a také na zdravotní důsledky pro lidi, kteří se pro tuto dietu rozhodli.

Co je vlastně vojenská strava?

Vojenská dieta je dietní plán, který údajně vede ke ztrátě až 4 až 5 kilogramů za týden a až 14 kilogramů za měsíc. Radikálně sníží váš příjem kalorií a podle jeho popularizátorů výrazně zrychlí metabolismus.

Základem jsou především bílkoviny, zatímco tuky a sacharidy jsou v této stravě zastoupeny velmi málo. Vojenská dieta pouze reguluje, co byste měli jíst a pít, a nevyžaduje, abyste si kupovali doplňky stravy nebo jiné přípravky.

Jak by měla vypadat vojenská strava?

Během vojenské diety byste se měli tři dny v týdnu držet přísného dietního plánu, zatímco zbylé čtyři máte určitou volnost ve výběru vlastních potravin s tím, že nesmíte zkonzumovat více než 1500 kalorií denně.

První tři dny v týdnu byste měli mít pouze tři jídla (snídaně, oběd a večeře), přičemž svačiny jsou přísně zakázány. Pokud budete dodržovat tento dietní plán, zkonzumujete první den v týdnu 1400 kalorií, druhý den 1200 a třetí den 1100 kalorií. Doporučuje se cvičit vojenskou dietu měsíc.

Co můžeme jíst?

V restriktivní fázi diety (první tři dny v týdnu) smíte konzumovat pouze následujících šestnáct potravin:

celozrnný chléb;
slané krekry;
grapefruit;
jablka;
banány;
vejce;
burákové máslo;
čedar;
sýr cottage ;
tuňák;
zelené fazole;
mrkve;
brokolice;
párky v rohlíku;
maso; protein

Co můžeme pít?

Během cvičení vojenské diety je vhodné pravidelně pít vodu a bylinkové čaje. Můžete také pít kofeinový čaj nebo kávu, ale pouze do dvou šálků denně a bez přísad, jako je cukr, smetana a další sladidla.

Pokračování na další straně