Čerstvý vzduch se dnes stává vzácným zdrojem, což znamená, že více než kdy jindy musíme věnovat pozornost našim plícím a signálům, které nám dávají, když je něco špatně. Ukazuje se, že některé z těchto příznaků lze docela snadno odmítnout, ale pokud budete věnovat pozornost, mohou vám zachránit život.

Sestavili jsme několik příznaků, které mohou naznačovat, že se musíte zhluboka nadechnout čerstvého vzduchu, a nakonec bonus, který vám řekne, co můžete udělat, abyste získali zdravé plíce.

1. Bolesti zad a ramen

Přestože je uváděna jako vzácný příznak, bolest v zádech, ramenou nebo dokonce na hrudi může naznačovat počínající rakovinu plic, která, bude-li odhalena v raných stádiích, bude velmi pravděpodobně vyléčena. Pokud je bolest horší a trvá déle než normální bolest zad nebo ji máte často, může být dobrý nápad navštívit lékaře.

2. Kašel

Kašel může naznačovat něco jednoduchého, jako je nachlazení, ale může být také příznakem chronických onemocnění, a proto je důležité vědět, jak rozlišovat mezi různými typy kašle. Akutní a subakutní kašel může být známkou rakoviny plic, zvláště pokud je kombinován s dalšími příznaky, jako je vykašlávání krve.

3. Dušnost

Dušnost je nejčastěji způsobena onemocněním srdce nebo plic, jako je astma nebo alergie. Pokud to zažíváte, je dobré změnit prostředí a zkusit se na chvíli vzdálit z města nebo zkusit efektivnější cvičební rutinu. Určitě se poraďte se svým lékařem, pokud máte opravdu často potíže s dýcháním.

Pokračování na další straně