Po důkladném očištění od zeminy kartáčem se suší jako listy ve stínu, na vzdušném místě

Pro množství vitamínů obsažených v mladých výhoncích této rostliny se známý vřes odjakživa používal jako pomoc při chudokrevnosti, zánětech močových cest a předcházel zánětlivým procesům v těle.

Již staří Řekové poznali léčivé vlastnosti kopřivy a používali ji k masážím proti bolestem způsobeným revmatismem a osteoporózou. Je považován za nejznámější přírodní prostředek, který pomáhá proti chudokrevnosti, tedy chudokrevnosti. Působí příznivě na stabilizaci krevního cukru a díky močopudnému účinku na regulaci krevního tlaku. Zlepšuje trávení a vylučování toxinů z těla.

Je účinný i při cukrovce, problémech s ledvinovými kameny, infekcích močových cest, anémii, kožních onemocněních, zvětšení prostaty…

Působí příznivě při problémech alergií, nachlazení, dně, revmatismu, ischiasu, onemocnění jater, žluči a sleziny, trávicích potížích, vředech na žaludku a dvanáctníku. Je účinný i při cukrovce, problémech s ledvinovými kameny, infekcích močových cest, anémii, kožních onemocněních, zvětšení prostaty. Zrychluje metabolismus, posiluje imunitu, předchází zánětům, zastavuje krvácení. Stimuluje obnovu buněk a pomáhá tak při obnově chrupavčité tkáně.

Pokračování na další straně