Všimli jste si večer na nohou hlubokých otisků od nepříliš těsných ponožek? Zvýšila se vaše váha náhle bez důvodu? Máte otoky, celulitidu nebo váčky pod očima? To vše mohou být příznaky nadměrného zadržování vody ve vašem těle. Nejlepší by bylo hned se poradit se svým lékařem, abyste vyloučili onemocnění ledvin, poruchy metabolismu nebo oběhového systému.

Pokud si všimnete, že vaše tělo zadržuje příliš mnoho vody, zde je návod, jak svému tělu pomoci.

1. Jezte více citrusových plodů

Citrusové plody mohou snížit otoky. Nejezte ho příliš mnoho, abyste předešli alergiím. Nejlepší je jíst ho alespoň 4 hodiny před spaním.

2. Zkuste střídavé sprchy

Dalším řešením otoků je střídání teplé a studené sprchy. Masírujte tělo proudem vody zespodu podél lymfatického toku. Vyhněte se ledu a horké vodě. Teplo a zima – to je ideální režim pro vaše cévy a lymfatický systém.

3. Zařaďte do svého jídelníčku bílkoviny

Zdravá strava s dostatkem bílkovin živočišného původu, jako jsou vejce, maso, mléko, sýr a ryby, je klíčem k odstranění přebytečné vody.

4. Abyste předešli zadržování vody, pijte více vody

Může to znít zmateně, ale dostatek tekutin pomáhá odstranit přebytečnou tekutinu z těla. Když tělo postrádá vodu, začne zadržovat tekutiny, aby se zabránilo dalším ztrátám. To vede k zadržování vody a narušení rovnováhy tekutin.

5. Nahraďte kořením a česnekem

Je nutné udržovat správnou rovnováhu vody a soli v těle. Nadměrný příjem soli je jednou z nejčastějších příčin otoků. Pokud chcete, aby vaše jídlo bylo chutnější, stačí místo soli přidat koření a česnek.

6. Jezte potraviny bohaté na hořčík

Aby tělo dobře fungovalo a zabránilo se tvorbě ledvinových kamenů, jezte potraviny bohaté na hořčík. Jedná se o kakao, pohanku, mandle, kešu, rýži, špenát, ovesné vločky a avokádo.

Pokračování na další straně