Pocení je méně, pokud nosíte světlé barvy, stejně jako oblečení z přírodních materiálů a řídké tkaní. A tady je, který přírodní lék pomáhá…

Pocení je v letních dnech nejčastější bolestí ze všech, ale také důležitou tělesnou funkcí, která chrání tělo před přehřátím. Nadměrné pocení se nazývá hyperhidróza a je zvláštním zdravotním a kosmetickým problémem.

Diagnózu je potřeba provést lékařem, který také může doporučit nejvhodnější způsob léčby. Léky mohou snižovat stimulaci potních žláz, ale obvykle se předepisují u sekundárního hyperhidrózy – kdy je nadměrné pocení způsobeno nemocí nebo změněným zdravotním stavem. Může to být menopauza (charakterizovaná nočním pocením), cukrovka, problémy se štítnou žlázou, nízká hladina cukru v krvi, ale také některé typy nádorů.

Botox je moderní a podle názoru mnoha lékařů jeden z nejlepších způsobů, jak zabránit nadměrnému pocení, zejména v podpaží. Práci potních žláz zastavuje i neurotoxin, který se stal oblíbeným jako prostředek k „vyžehlení“ vrásek na obličeji.

Pokračování na další straně