Naše ranní rituály určují, jak naše tělo využije všechny přijaté kalorie.

Vědci dokázali, že existuje jasná souvislost mezi našimi ranními návyky a rizikem způsobení nerovnováhy v těle, která způsobuje, že přibíráme kila navíc.

  1. TĚŽKÁ SNÍDANĚ

Kdy jíme, je mnohem důležitější než to, co jíme. Vědci z univerzity v Tel Avivu prokázali, že vydatná snídaně a lehká večeře jsou mnohem účinnější, pokud jde o udržení hmotnosti, než dieta založená na častém a lehkém občerstvení.

A to proto, že rychlost metabolismu se v různých částech dne liší. Hlavním závěrem, ke kterému vědci dospěli, je, že byste nikdy neměli jíst vysoce kalorickou snídani. Váš oběd by měl být středně velký a večeře lehká.

  1. NECHODÍME, NA SLUNÍČKO

Sluneční světlo doslova spaluje tuky. Alespoň bílou tukovou tkáň. Vědci z University of Alberta v Edmontonu v Kanadě provedli experiment a dokázali, že lipidy se při vystavení slunečnímu záření zmenšují.

Tento objev částečně vysvětluje, proč lidé přibírají na váze během zimy, kdy chybí sluneční světlo. Pamatujte, že trávit příliš mnoho času na slunci není dobrý nápad a vždy se ujistěte, že máte nasazený opalovací krém.

Pokračování na další straně