Pupínky na obličeji často ukazují na mnohem vážnější problémy. Pravděpodobně se také dotýkáte pupínků, bez ohledu na to, že si poškozujete pokožku a můžete si rozšířit bakterie po celém obličeji a těle. Pupínky a akné však nejsou totéž, ani by se s nimi nemělo zacházet.

Pokud trpíte cystickým akné, bylo by nejlepší navštívit kožního lékaře, protože rýpání na obličeji, dekoltu nebo zádech způsobí jen další chaos.

1. Pupínky na bradě

Akné v této části hovoří o hormonálních změnách v těle a u žen mohou také naznačovat začátek cyklu. Pomoci může redukce stravy. Zřekněte se tučných produktů a místo toho zařaďte dostatek bílkovin.

2. Pupínky na víčku
Častou příčinou akné v této partii je kontakt s vlasovými přípravky. Kúra a šampony by se měly vtírat do vlasů, ale pouze do konečků. Lidé s mastnou pletí jsou běžně náchylní k akné, když produkty a přípravky přicházejí do styku s tukem.

3. Pupínky v koutcích rtů

Může za to jídlo, které jíte! Zejména kyselé potraviny, jako jsou ovocné šťávy a ocet. Dokonce i tučná jídla! Pokud máte sklon k tvorbě akné kolem úst, použijte po jídle hadřík.

4. Pupínky na tvářích
Nepokládejte ruce na tváře. Kromě toho mohou být na vině bakterie mobilních telefonů.

Pokračování na další straně