Jak správně pít vodu pro zrychlení metabolismu? Kolik prázdnoty denně potřebuji? Kdy je nejlepší pít vodu? Slyšeli jsme příběhy, že většina lidí přijímá méně vody, než tělo potřebuje, ale vznikají dilema, jak to s příjmem vody nepřehánět a také kdy je nejlepší ji pít – před jídlem nebo po jídle.

“Voda má klíčový význam pro látkovou výměnu. Účastní se všech tělesných pochodů, umožňuje trávení, transport a rozpouštění potravy v buňkách i jejich čištění od odpadů. Úroveň hydratace a stárnutí pokožky spolu přímo souvisí: čím méně tekuté” přijmeme, tím rychleji stárneme Optimální denní příjem by měl být 1,5-2l, při fyzické aktivitě, pocení je třeba zvýšit množství tekutin Během dne pijeme vodu vždy mezi jídly, někdy nám může pomoci snížit chuť k jídlu. Když si myslíte, že máte zase hlad, vždy zvolte jako první možnost vodu, čaj, vymačkanou šťávu.”

Kromě špatné hydratace se mnoho žen potýká s nadbytkem tekutin v těle. Tento problém způsobuje kila navíc, pocit tíhy a malátnosti, vytváří celulitidu a nepříznivě ovlivňuje funkci ledvin. Pokud se chcete zbavit přebytečné tekutiny z těla přirozenou cestou, výživová poradkyně Aleksandra doporučuje následující čaje:

Pokračování na další straně