Nezhoubné modřiny jsou častější na nohou a rukou, máme je čas od času všichni, ale pokud se objeví na těle – hrudník, břicho…hlavně bez rány nebo s menší ranou, může to vyvolat podezření

Modřiny si občas všimneme všichni a většinou jsou neškodné, ale kdy mohou být modřiny příznakem vážné nemoci, prozradil doktor.

“Všichni máme čas od času po menších nebo větších nárazech na těle modřiny, ale modřiny by měly vzbuzovat obavy, pokud se objeví samy o sobě, bezdůvodně, nebo během menších nárazů, pokud se objeví větší modřiny. Většími modřinami rozumíme ty velikosti krabičky od zápalek nebo když jsou tmavě černé nebo tmavě modré modřiny, to jsou situace, které by měly vyvolávat obavy. Také modřiny, které se objevují na těle. Tyto benigní modřiny jsou častěji na nohou, na pažích, všichni je někdy máme, ale pokud se objeví na těle – hrudní pánev, břicho… hlavně bez rány nebo s drobným úderem, může to vyvolat podezření,“ řekl lékař s tím, že výskyt modřin může naznačovat, že s krví není něco v pořádku. srážecí systém.

“Jinak výskyt modřin nebo jiné formy sklonu ke krvácení – modřiny jsou pouze jedním ze způsobů, jak se projevují poruchy srážlivosti krve, časté a nevyprovokované krvácení z nosu, prodloužené krvácení po extrakci zubů, může naznačovat, že s koagulací není něco v pořádku.” .

Hematolog vysvětlil, že jakékoli krvácení, ke kterému dojde po opuštění zubní ordinace, je považováno za abnormální krvácení po extrakci zubu.

Ne každá modřina by měla být varovným signálem a doktor Miljić uvedl více podrobností o tom, kdy se poradit s lékařem.

“Výskyt jedné nebo dvou modřin na rukou a nohou, zejména u aktivních lidí, není vzácný. Nicméně velké modřiny, velké množství modřin současně nebo výskyt modřin, které nelze vysvětlit zraněním,” uvedl mluvčí. zvláště modřiny, které se zvedají nad úroveň kůže, jsou jistě známkou toho, že by takový člověk měl navštívit lékaře, protože někdy mohou být příznakem opravdu vážných onemocnění“.

Pokračování na další straně