Sledujte všechny kroky a oteklé nohy pro vás budou minulostí

Pokud se vám vaše boty náhle zdají příliš malé, protože vám kvůli horku otékají nohy, zde je to, co můžete udělat pro snížení otoku

Vyšší venkovní teploty často znamenají, že vaše nohy jsou větší, a lékařka Emma McConnechey, MD, říká, že důvodem je krevní oběh.

– Jak se naše těla zahřívají, dochází ke zvýšenému průtoku krve do kůže, díky čemuž tekutina posouvá cévy do okolní tkáně. Chodidla a kotníky jsou nejnižším bodem na těle, takže nahromaděná tekutina tam bude nejvíce vidět. Obvykle se to vyřeší samo, když se tělo trochu aklimatizuje – říká.

Zde je návod, jak se tohoto problému zbavit:

Upravte si jídelníček

První, ale ne poslední položkou, která může výrazně ovlivnit otoky nohou, je vaše strava. Kromě toho, že nedostatečná výživa a nadměrný příjem kalorií může vést k obezitě a tělesná hmotnost tak zatěžuje nohy, se také stává, že příčinou je příliš mnoho soli v jídle.

Vlastně, abych byl konkrétnější, příliš mnoho sodíku. Až 3 g sodíku denně je maximální množství, které dospělý potřebuje. A není těžké to přehánět. Sodík je v potravinách, které solíme při jejich přípravě, ale ještě více v konzervách, hotových jídlech a masných výrobcích.

Masáž

Udělejte si lymfatickou samomasáž, která nastartuje cirkulaci lymfy. Při provádění samomasáže tohoto typu je důležité, abyste věděli:

            tlak nesmí být příliš silný
            , pohyby směřují vždy nahoru

Masáž začněte od kotníků a pokračujte jemnými masážními pohyby směrem ke kolenům. Kolena jsou velmi důležitým bodem. V jejich pozadí jsou lymfatické uzliny, kde se hromadí lymfatický odpad, takže zde věnujte trochu větší pozornost. Netlačte příliš silně, protože tato část je citlivá, zvláště když máte oteklé nohy. Nezapomeňte také masírovat přední část nohy kolem kolena. Při masáži oblasti nad kolenem pokračujte v masážních pohybech ve směru třísel.

Při této příležitosti je dobré použít krém proti žilám a otokům nohou, který zlepšuje prokrvení. Toho všeho je nejlepší si všimnout, když je váš krevní oběh nejlepší, například po koupání. Jedná se o jednu z forem lymfatické drenáže.

Pokračování na další straně