Kokosový olej

Umyjte si vlasy jemným šamponem, nepoužívejte kondicionér.

Když jsou vlasy suché, naneste olej. Poté si opláchněte pokožku hlavy. Použití oleje se doporučuje dvakrát až třikrát týdně.

Čajovníkový olej

Tea tree oil má antibakteriální a antifungální vlastnosti. Smíchejte sedm kapek oleje se lžící olivového oleje a naneste směs.

Nechte působit přes noc a opláchněte vlasy. Do vlasového šamponu můžete přidat i pár kapek oleje.

Lněný olej

Lněný olej obsahuje mastné kyseliny, které pomáhají proti lupům.

Boj s lupy však zabere více času. Užívejte jednu až dvě čajové lžičky denně.

Bobkový list

Hrst bobkových listů zalijte vroucí vodou. Pánev přikryjeme a asi po dvaceti minutách přecedíme. Po vychladnutí opláchněte pokožku hlavy a nechte hodinu působit.

Kanadský dřišťál

Kanadský dřišťál může pomoci odstranit houbu Pityrosporum ovale.

Dvě lžičky kořene kanadského dřišťálu zalijte dvěma decilitry vroucí vody a opláchněte si tím pokožku hlavy. Do šamponu můžete přidat i pár kapek dřišťálu.

Rozmarýn

Rozmarýn se jako lék používá po staletí a výzkumy ukázaly, že rozmarýn již pomáhá regenerovat pokožku hlavy zlepšením krevního oběhu.

Lžičku rozmarýnu zalijte dvěma decilitry vroucí vody a opláchněte vlasy.

Citrón

Citron vám pomůže v boji proti lupům. Naneste šťávu na pokožku hlavy před nebo během mytí. Poté si vlasy umyjte šamponem.

Máta peprná

Olej z listů máty peprné pomáhá regenerovat buňky pokožky hlavy.

Je nutné zředit tři kapky mátového oleje s 10 ml arganového oleje. Masírujte pokožku hlavy jednou týdně po dobu 10-15 minut, poté opláchněte šamponem.

Prášek do pečiva

Jedlá soda je jedním z nejrozšířenějších léků, které mají široké uplatnění, pomůže i s lupy. Namísto šamponování naneste lžíci jedlé sody na mokré vlasy a po minutě opláchněte.

Jedlá soda se musí používat dva týdny. Pokožka hlavy začne produkovat maz a lupů se sníží.

Zdroj:beseenbepopular