Jak stárnete, je důležité najít způsob stravování, který vám bude chutnat a který vás udrží ve zdraví. Na internetu najdete dlouhý seznam diet, ale řada z nich je nezdravých a rizikových. Jedna z nejlepších diet po padesátce je podle výživových poradců – středomořská!

Středomořská strava je často řazena mezi nejlepší diety pro celkové zdraví a dlouhověkost a nedávné studie ukazují, že čím více senioři tuto dietu dodržují, tím déle žijí.

Středomořská strava byla inspirována zeměmi jako Řecko a Itálie a samotná dieta byla vyvinuta v Americe poté, co vědci zjistili, že lidé ze středomořských zemí měli velmi málo případů srdečních onemocnění.

“Středomořská dieta není striktně dieta, ale způsob stravování, který se skládá především z ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a luštěnin, dále ořechů a semen. Dále zahrnuje umírněné množství mořských plodů, drůbeže, mléčných výrobků a vajec,” prozradila výživová poradkyně. Červené maso se navíc konzumuje jen výjimečně a zpracované potraviny a rafinované sacharidy jsou omezeny na minimum.

Pokračování na další straně