Podle nedávno zveřejněné studie trpí nedostatkem vitaminu B12 4 % žen ve věku 40-60 let. Je tento vitamín pro naše tělo naprosto životně důležitý? Čím víc!

Nedostatek vitaminu B12 může způsobit vážné zdravotní problémy, protože je nezbytný pro tvorbu červených krvinek, vývoj nervů a mnoha dalších tělesných funkcí.

Věk není jediným důvodem, nedostatek vitaminu B12 může způsobit mnoho dalších faktorů, kupř. některých léků nebo vyhýbání se konzumaci masa.

Odhalení nedostatku vitamínů je nejdůležitějším krokem k vyřešení problému. Je zvláště důležité, aby si ženy ve věku 30 let byly vědomy příznaků, které mohou pociťovat, pokud vitamín B12 není v těle přítomen v dostatečném množství.

1. Časté závratě

Závratě jsou běžným příznakem nedostatku vitaminu B12. Často se stává, že ignorujeme, když závrať přetrvává delší dobu po postavení nebo dosednutí. S postupujícím věkem se tento příznak stává závažnějším problémem, např. může také naznačovat nedostatek vitamínu.

2. Necitlivost kdekoli na těle

Necitlivost a pocit mravenčení mohou také naznačovat nedostatek vitamínu B12. Toto nepohodlí může nastat v důsledku poškození nervů, protože buňky dostávají méně kyslíku.

3. Bledost

Vzhledem k tomu, že vitamín B12 hraje důležitou roli při tvorbě červených krvinek, jeho nedostatek může snadno vést k bledosti. Raději nechceme vypadat jako upír!

4. Zapomnětlivost

Znáte ten pocit, když chcete někomu zavolat, ale nemáte ponětí, kam odložíte telefon? Pořád to sedí! Ale když najdete klíč od zámku v lednici nebo když zapomenete jména svých blízkých přátel, měli byste se bát…

Pokračování na další straně