Připomíná keto dietu

Atkinsova dieta je dieta s velmi malým množstvím sacharidů, takže během ní je tělo nuceno využívat jako energii tuk. Během první fáze se přijímá pouze 20 gramů sacharidových potravin denně, což je výrazně méně než obvyklých 220 až 320 gramů, které obvykle sníme.

Ve druhé fázi se množství sacharidů zvyšuje na 40 a dokonce 60 gramů sacharidů a ve čtvrté fázi Atkinsovy diety dosahuje 100 gramů. Po tomto „úlevu“ je však stanovena hranice a tato hranice se nepřekračuje. Ve srovnání s keto dietou, které se nejvíce podobá, umožňuje Atkinsova dieta více sacharidů, ale vyžaduje také více bílkovin.

Z hlediska mechanismu spalování tuků jsou oba založeny na ketóze – metabolickém stavu, kdy tělo spaluje tuky místo sacharidů a cukru. Podle zkušeností žen, které měly mezi 10 a 20 kily navíc, se některým za první dva týdny podařilo shodit kolem šesti kilo. U méně obézních platí pravidlo, že hubnou pomaleji, zhubnou tedy zhruba 4 kilogramy a totéž bylo pozorováno u žen, které mají nadbytek nad 25 kilogramů.

Lidé, kteří bojují s hubnutím, mají také důvod k radosti – více respektují úsilí, které do celého procesu vkládají, takže je menší riziko, že budou sabotovat vlastní úsilí.

Pokračování na další straně