Je meloun moc sladký nebo goji?

Můžeme ho jíst ve velkém množství?

Moderní věda má odpovědi a doporučuje toto jídlo v letním menu. A pokud s ním zhubnete – ještě lépe!

Proto je v dnešní době termín „melounová dieta“ jedním z nejvyhledávanějších na internetu.

Hlavním dilematem ohledně melounu je množství cukru. Potraviny s glykemickým indexem vyšším než 70 jsou považovány za potraviny s vysokým GI. Meloun má GI 72, tedy velmi vysoký.

Pokud jste diabetik, pak se musíte postarat o to, jak se vaše tělo vyrovná s návalem cukru v krvi. Pokud nejste, měli byste vzít v úvahu glykemickou nálož a ​​podle toho určit, zda nějaká potravina přispěje k přibírání a jak se tělo s cukrem vyrovná.

A tento ukazatel získáme vynásobením GI množstvím stravitelných sacharidů a následným vydělením získaného čísla číslem 100. Glykemická nálož je příliš vysoká, pokud je větší než 20. Menší než 10 je považována za nízkou.

V případě vodního melounu je glykemická nálož asi 5, protože na 100 gramů je 7 gramů sacharidů, takže jeho sladkost není problém a nemůže vás ztloustnout. Naopak! Je dobrý na hubnutí.

Pokud chcete zhubnout, pak také chcete vědět, kolik kalorií má jídlo, na které se zaměřujete, a zda je skutečně dobrým pomocníkem k tomuto cíli.

Kalorická hodnota melounu není velká. Na 100 g má asi 30 kalorií. Problém je v tom, že je plná vody a hodně těžká a 100g této sladké zeleniny není zrovna dávka, která zasytí naši chuť k jídlu. Obvykle jíme mnohem více a bojíme se, že meloun může růst. A přesto, i když jste snědli půl kila tohoto sladkého jídla, snědli jste 300 kalorií. To je jen o něco více kalorií než má 100 g bílého chleba.

Melounová dieta může být velmi účinná při hubnutí. Jeho složení je z 90 % voda a dá se říci, že meloun vypijete více, než sníte. Na rozdíl od vody má však hodně vlákniny a to je její tajemství. Na rozdíl od vody se musíte vypořádat s jejím žvýkáním. To vysílá signál do mozku, aby se najedl, a pocitu sytosti je snadněji dosaženo. Vláknina navíc zaplní místo ve střevech stejně jako tekutina, a to snižuje vaši chuť k jídlu.

Poslední a neméně důležitou výhodou vodního melounu je fakt, že jeho konzumací dostáváte do těla dostatek vody, která pomáhá v procesu vylučování toxinů, regulaci hladiny sodíku v těle a vylučování přebytečné vody z těla.

Pokračování na další straně