Skvrnité akné může být bolestivé a příčiny mohou být různé. Můžete je hledat ve špatné stravě a dokonce i v intoleranci některých potravin. Navíc špatné hygienické návyky mohou zvnějšku přispět ke zhoršení tohoto problému.

Pokud se jich chcete zbavit přirozeně, zkuste se řídit těmito pravidly.

  1. Noste oblečení z přírodních materiálů, ve kterém může pokožka dýchat.

Bavlna, viskóza, babbusové prádlo – to byste měli hledat na etiketě při nákupu triček, zejména těch, která jdou přímo proti vaší kůži. Díky syntetickým materiálům, jako je nylon nebo polyester, se vaše pokožka potí. To vytváří podmínky pro to, aby odumřelé kožní buňky a nečistoty ulpívaly na zádech, infikovaly póry a vytvářely pupínky na zádech. Přejeďte žehličkou po tričku, které máte na sobě, abyste zabili případné bakterie teplem.

  1. Noste čistou podprsenku.

Vybrat správnou podprsenku je někdy celá věda, zvláště pokud máte pupínky na zádech. To, zda budou vaše ňadra uvolněná, závisí na jejich tvaru a velikosti, na čistotě pak podmínky, které vytvoříte pro rozvoj bakterií a tím i akné na zádech. V ideálním případě byste měli mít čistou podprsenku každý den. Ani si nedovedete představit, kolik nečistot se na tomto kousku spodního prádla může nasbírat. Navíc je to jedna z hlavních příčin nepříjemného zápachu.

Pokračování na další straně