Akné? nedostatek zinku

Nedostatek zinku v těle může vést ke vzniku akné. Je to proto, že zinek je zodpovědný za zbarvení naší pokožky a také kontroluje produkci olejů v kůži. Kromě toho, zinek má na pokožku i několik dalších pozitivních vlivů.

Dělá například to, že urychluje hojení, zmírňuje záněty a regeneruje naše kožní buňky. Konkrétně co se týká akné, tak jeho vzniku brání zinek tím způsobem, že zpomaluje aktivitu enzymu 5-alfa-reduktázy, který stimuluje tvorbu testosteronu.

A jak všichni víme, testosteron je primární příčinou akné hlavně u dospívajících.

Bílé hrbolky na spodní části ruky? Nedostatek mastných kyselin

Pokud se u vás vyskytuje nerovnováha esenciálních mastných kyselin, tedy jinými slovy, pokud vám chybí omega-3 kyseliny, pak je velká šance, že se vám na spodní části ruky, mezi ramenem a loktem, začnou tvořit takové malé bílé kožní hrbolky.

Omega-3 mastné kyseliny dokáží zastavit tvorbu těchto hrbolků a také zabrání tvrdnutí vlasových kořínků, protože mají velmi silné protizánětlivé účinky.

Vypadávání vlasů? nedostatek železa

Železo je jedním z nejdůležitějších minerálů nejen pro vaše vlasy, ale i pro celé tělo. Jeho specifickou úlohou u vlasů je to, že zajišťuje dostatečné okysličení vlasových kořínků kyslíkem a dalšími důležitými živinami. Nedostatek železa tak může vést kromě anémie i k vypadávání vlasů.

článek pokračuje na druhé stránce…