Terapeutické recepty s kurkumou pro všechny příležitosti

Na hubnutí

Přidejte prášek z kurkumy (1 lžičku) do 200 ml teplé, ale převařené vody. Přidejte špetku červené papriky a špetku mleté ​​mumie. Míchat. Užívejte 200 ml třikrát denně 30 minut před jídlem.

K překonání běžného nachlazení – tonikum a protizánětlivé činidlo

Do 200 ml převařeného, ​​ale již teplého mléka přidejte 1 lžičku prášku z kurkumy a lipový med. Použijte stejně jako v prvním receptu.

Přírodní antibiotikum proti bolesti v krku

Lze použít pouze po vykloktání. V lžičce smícháme již oslazený med a trochu kurkumy. Tuto směs pomalu vstřebávejte do úst a poté alespoň několik hodin nic nejezte.

Recepty na léčbu popálenin, ran a akné

Do sklenice nasypte 3 až 5 lžic kurkumy, vymačkejte šťávu z aloe. Mělo by to být tolik, že smícháním získáte hustou hmotu, kterou bude vhodné aplikovat na obvaz. Takové masky by měly být aplikovány na postižené místo po dobu nejméně 15 minut a zabaleny do obvazu.

Pro nový postup – připravte novou část nástroje. Pokud se maska ​​používá na obličej, pak ji aplikujte stejným způsobem jako zakoupenou. Držte 15 minut a opláchněte vařenou vodou.

Recept s kurkumou proti hypertenzi

  • Lněná semínka – 1 polévková lžíce
  • Sezamová semínka – 1 polévková lžíce
  • Mák – 1 polévková lžíce
  • Kurkuma – 1 lžička
  • Med – 2 polévkové lžíce

Všechny složky, kromě medu, rozemeleme v mlýnku na kávu a poté přidáme med. Ze směsi připravte cukroví (vyjdou 4-5 kousků) a jezte je 1 ks denně. Předtím je ale potřeba vypít alespoň půl sklenice teplé vody.

Recepty starověké medicíny tedy dokazují, že kurkuma je darem bohů místo pilulek. Použijte toto léčivé koření a buďte zdraví! Ale nezapomeňte, že během léčby byste se měli poradit s lékařem. 

Zdroj.lifehacker