1. Noste vhodnou a pohodlnou obuv

Možná jste v dnešní době dlouho chodili ve společenských botách, které vám nebyly příliš pohodlné, a tak je dokonce normální, že se vám jednou za čas sevřely prsty u nohou. Pak dbejte na vyléčení křečí a pohodlnější obuví by měl být problém alespoň částečně vyřešen.

2. Hydratace

Tělu by se mělo dopřát mnohem více vody, protože kvalitní hydratace je pro uvolnění křečí klíčová, proto pijte hodně vody, minerály doplňujte potravinami bohatými na draslík a vápník.

3. Zpomalte tempo cvičení

Cvičíte příliš mnoho nebo intenzivněji než obvykle a začali jste pociťovat křeče v prstech u nohou. Cvičením je důležité trochu omezit, protože je vidět, že jste svaly a nohy příliš zatížili a namáhali.

Podobně, ale obráceně, to platí i pro lidi, kteří příliš sedí a nejsou tak aktivní, jak by měli být, protože přílišná nečinnost může způsobit křeče. Umírněnost je tedy klíčem i k tomuto problému.

4. Protáhněte nohy

I když zrovna nepociťujete křeče, je důležité prsty občas dobře protáhnout, pohybovat jimi všemi směry, roztahovat a kroutit, protože tak zachováte jejich pružnost. „Ve skutečnosti je klíčové, abychom s přibývajícím věkem umožnili našim končetinám zůstat ve formě, abychom si udrželi stejný rozsah pohybu,“ říká Kim a dodává, že si rozhodně můžete pomoci častými, jemnými masážemi chodidel a také příjemná, teplá koupel.