Křeče v prstech nejsou nutně problémem, ale pokud křeče přetrvávají a jsou častější, měli byste vyhledat odbornou pomoc.

„Časté křeče v nohou mohou být známkou složitějšího zdravotního problému souvisejícího s oběhovým nebo centrálním nervovým systémem, a pokud se křeče staly častými a narušují váš každodenní život, pak je opravdu nejlepší vyhledat pomoc, abyste zjistili, co příčinou je,” doporučuje rehabilitační specialista. z newyorského centra „Langone’s Rusk Rehabilitation” Charles Kim.

Spouštěčem křečí prstů a chodidel může být podle něj nadměrná zátěž, tedy příliš dlouhá aktivita, dehydratace, ale i nedostatek minerálů, zejména draslíku, vápníku a hořčíku. Kim vysvětlila, že když jsme příliš aktivní a hodně se potíme, tělo a svaly ztrácejí potřebné minerály, což způsobuje kontrakce.

Existuje ještě jeden důvod, který až tak nesouvisí se ztrátou důležitých minerálů, ale souvisí s menším prokrvením nohou – když nosíme dlouhodobě nepadnoucí těsné boty, varuje Index.

Problém často souvisí s naším věkem, protože lidé, zejména ti nad 50 let, už mají kvůli nedostatku vápníku dost oslabené kosti a svaly pak ztrácejí elasticitu, takže se musí více snažit, aby byly schopny udržet celek. tělo.

I když se prokázalo, že ani zvýšený příjem hořčíku nepřinese výrazný rozdíl, stále existuje pár triků, kterými lze potížím předejít a výrazně je zmírnit.

Pokračování na další straně