V boji s hemeroidy jsou nejdůležitější dvě věci: úprava jídelníčku a udržení zdraví celé trávicí soustavy. Mnoho lidí považuje jedlou sodu za užitečnou.

Hemoroidy jsou rozšířené žíly v koncové části tlustého střeva. Na těchto žilách může dojít ke zvětšení a zánětu a podle některých statistik trpí hemoroidálním onemocněním každý druhý člověk.

Potíže mohou být poměrně mírné, kdy jsou hemeroidy mírně zvětšené, nejsou zvenčí vidět a nekrvácí. Pokud hemoroidy procházejí análním kanálem, onemocnění se zesílí. Zpočátku jsou to uzliny velikosti kuliček, vycházejí při velké stolici nebo při velké fyzické námaze. Zatímco nemoc je na úrovni druhého stupně, hemoroidy se samy vracejí.

Když už se samy nevracejí, musí si to pacient udělat sám nebo zajít k lékaři na zákrok, často se doporučuje chirurgická léčba. Ve čtvrtém stupni se ani nemohou vrátit. Chirurgie je jediné řešení. Vzhledem k tomuto rozvoji onemocnění se doporučuje především mu předcházet, a pokud selže, co nejdříve ho léčit. S tím vám může pomoci jedlá soda.

Pokračování na další straně