Kolísání krevního tlaku je nejčastějším problémem v kardiologii.

Převládá názor, že vysoké teploty snižují hodnotu krevního tlaku, ale praxe to popírá, protože v dnešní době se lidé s výkyvy krevního tlaku objevují stále častěji, uvedl doc. Dr. Nemanja Đenić, přednosta Kliniky urgentního interního lékařství VMA.

Někteří z těch, kteří přijdou, mají extrémně vysoký tlak — 180 nebo 200 nahoře a většina má pokles tlaku, což naznačuje, že je to velmi individuální.

„Vysoký krevní tlak může být asymptomatický, proto se mu často říká tichý zabiják. Proto lidem radíme, aby si zkontrolovali krevní tlak a získali představu o tom, jak se jejich tlak pohybuje. Bolest hlavy je nejčastějším příznakem změn tlaku.

Pokud jde o nízký krevní tlak, nejčastějšími příznaky jsou ospalost, závratě, závratě při vstávání a dokonce i mdloby,“ vysvětluje Đenić.

Kolísání krevního tlaku

Časté příznaky způsobené kolísáním krevního tlaku v posledních dnech byly neurologického charakteru, bolest na hrudi a slabost. Pravidelné měření krevního tlaku poskytne nejlepší představu o stavu a o tom, jak by se měl léčit pomocí léků.

Pokračování na další straně