Pokud jde o menstruaci, většina žen chce, aby byla co nejkratší.

Zatímco cyklus obvykle trvá tři až sedm dní, existují způsoby, jak zkrátit dobu menstruace a snížit krvácení.

S POMOCÍ LÉKŮ

Zde se mohou hodit perorální antikoncepční pilulky. Stejně jako jakýkoli jiný lék neužívejte tento bez rady svého lékaře. Mnoho žen si svůj cyklus zcela reguluje tímto způsobem – kdy se objeví, kdy ne. Také tvrdí, že je to vynikající způsob, jak zkrátit trvání menstruace a hojné krvácení. Má to ale jeden háček.

Nedokáže to ani jedna dávka, pouze nepřetržité užívání antikoncepčních pilulek.

Je prokázáno, že tato metoda funguje. Pravidelné cvičení během měsíce může zkrátit menstruační krvácení. Fyzická aktivita zlepšuje krevní oběh, urychluje vypuzování krve a celý proces tak trvá kratší dobu.

Vztah s partnerem

Základem je mít orgasmus. Dodatečné stahy dělohy při ní urychlí vypuzení menstruační krve, a to může snížit vaše „muka“.

Vitamín C

Jednou z možností, jak rychleji odbourávat ztluštělou děložní sliznici (jejíž vylučování je vlastně menstruace), je užívání zvýšených dávek vitamínu C. Dbejte přitom na to, abyste nepřekračovali denní povolenou dávku tohoto vitamínu (až do 300 mg). Můžete dostat doplněk nebo pít hodně limonády, jíst kiwi a další potraviny bohaté na vitamín C.
Není od věci vědět, že vitamín C vám může pomoci vyvolat menstruaci dříve ještě před vlastním krvácením. Někdy i to zapadá do vašich plánů. To je jen jeden způsob, jak to načasovat.

Pokračování na další straně