Kořen obsahuje fytosteroly, kdo má problém s prostatou, je pro něj skvělý. Když se uvaří silný čaj, myje vlasy pro posílení, ale také proti vypadávání vlasů a lupům. Kořenový čaj zalijte studenou vodou, poté nechte vařit, nechte půl hodiny odstát, způsob přípravy je tedy delší než u listů.

– List kvůli chlorofylu se doporučuje při chudokrevnosti. Čaj z kopřivových listů, jedna plná polévková lžíce se zalije šálkem horké vody, po 15-20 minutách se přecedí a pije se dvakrát až třikrát denně – řekl.

Když chceme sbírat kopřivy, tak se bojíme, že se nám spálí, říká Antonijevič, že není důvod k obavám.

– Nic, když vás to pálí, trochu štípe nebo zčervená, ale je to vlastně užitečné! Už staří Římané pálili kopřivy proti bolestem, revmatismu nebo kloubním potížím. Naši lidé na svátek svatého Jiří pálili děti na krku, věřilo se, že tak ‚zahnat‘ nemoc. V trní na stromě a listech je kyselina mravenčí, která pálí, ale poté bolest zmizí – řekl.

Semena kopřivy se hojně používají proti nočnímu pomočování u dětí, 40 gramů se smíchá s žitnou moukou a z toho uhnětené těsto s droždím a medem. Těsto rozdělte na pět sušenek, upečte je a jednu sušenku dejte dítěti před spaním s třezalkovým čajem dvě hodiny před spaním. To se opakuje už měsíc a lidoví bylinkáři říkají, že jde o velmi úspěšný recept.

Ze semínek se vyrábí i prostředek proti chudokrevnosti, 100 gramů semínek se rozemele a smíchá s pěti lžícemi sezamové pasty. Takže dalších pět lžic surového kakaového prášku a přidejte kilo medu. Tato směs se uchovává v chladu a denně se berou dvě až tři lžíce.

Zdroj:fithacker