Toto je 5 doplňků, které byste neměli používat po 50.

Pro zdravé stárnutí je důležité přijímat různé živiny, ale některé doplňky nejsou tak účinné jako jídlo, pokud jde o dostatek vitamínů a minerálů, a některé mohou být nebezpečné. „Food first“ je motto výživové poradkyně Rachel Berman, která věří, že potraviny z přírody jsou vždy bohatší na minerály než doplňky.

Zde je 5 doplňků, které byste neměli používat po 50:

  1. Kyselina listová

Jedna studie ukázala, že příliš mnoho kyseliny listové může způsobit problémy související s vitaminem B12, tedy jeho nedostatek v těle, což může vyústit v problémy, jako je anémie a neurologické poškození.

“Existuje obava, že někteří lidé mohou užívat příliš mnoho kyseliny listové z různých zdrojů, a chtěli jsme zjistit, zda existuje nějaký důvod pro tyto obavy. Výsledky ukazují, že vyšší hladiny kyseliny listové mohou vést k metabolické nerovnováze vedoucí k vážnému nedostatku vitaminu B12. Není třeba se obávat konzumace doplňku, ale existují obavy, pokud je užíván v nadměrném množství,“ říká Dr. Ralf Grun, profesor patologie, jak uvádí Ordinacija.hr.

  1. Rizikové hormonální terapie

Hormonální terapie, jako je lidský růstový hormon (HGH), mohou být nebezpečné, varují odborníci.

“Je šílené, že si někteří lidé myslí, že mohou tyto toxické hormony předepisovat, a studie ukazují, že zvýšení hladiny tohoto hormonu vede ke zvýšenému riziku srdečních chorob, rozvoje cukrovky a rakoviny,” varuje doktor Tomáš Perls, profesor medicíny.

Pokračování na další straně