Pokud nutně potřebujete zhubnout, pak je tato dieta právě pro vás! Estonská  dieta je jednou z mnoha monodiet. Po dobu 6 dnů jste zváni jíst pouze jeden produkt denně. V tak drsných podmínkách získáte úžasný efekt za 6 dní!

Již třetí den pocítíte lehkost a úbytek objemu. Pokud takovou dietu vydržíte, pak pro nejlepší efekt ji lze prodloužit o další den, ale ne více! Pevných limitů je málo.

Pamatujte, že tato dieta je kontraindikována, pokud máte zdravotní problémy. Tak…

Výhody a nevýhody hubnutí

Estonská dieta na 6 dní, kromě toho, že vám umožní zhubnout docela slušně během krátké doby a nemusíte trávit spoustu času přípravou jídla, nemá žádné výhody. Má ale pár nevýhod:

  • Estonská dieta na 6 dní není ženami dobře snášena. Kvůli špatné stravě jsou možné bolesti hlavy, závratě, nevolnost. Kromě toho může vést k problémům s gastrointestinálním traktem, nedostatkem vitamínů a snížením ochranných funkcí těla.
  • Po skončení hubnutí se váha může vrátit stejně rychle, jako odešla. Obvykle je pro ženy obtížné dodržovat správnou výživu poté, co ji opustily, a když šly „naostro“, váha se rychle stane stejnou.
  • Hladovka vede ke zpomalení metabolismu: tělo přejde do režimu úspory energie a hromadí zásoby.

Pokračování na další straně