Rajčata a paprika jsou zdrojem lykopenu a karotenoidů.

Zelená zelenina, květák, brokolice, špenát a další zelená zelenina.
Při výběru této diety jako metody hubnutí byste měli věnovat pozornost také nápojům: čím více vody pijete, tím je to lepší pro váš metabolismus. Alkoholické nápoje však musí být omezeny, jinak nelze dosáhnout působivých výsledků.

Pro boj s hladem během diety doporučují odborníci na výživu pít více teplých nápojů bez cukru, jako je bylinný čaj. Dlouhá procházka na čerstvém vzduchu vám také může pomoci uniknout z přemýšlení o jídle.

NEVÝHODY STRAVY 16:8

Dieta 16:8 má kromě zjevných výhod i své nevýhody. Za prvé, nepomůže to všem. Například je zbytečné ji dodržovat u lidí s poruchami metabolismu, stejně jako u těch, kteří trpí poruchami příjmu potravy nebo mají sklony k emočnímu přejídání.

Za druhé, odborníci na výživu varují, že efekt po dietě nemusí trvat dlouho, i když se pro mnohé stává zvykem a přechází ve vyvážený životní styl.

Pamatujte, že je na každém, jakou dietu zvolí. Najděte si perfektní fit, abyste si udrželi ideální zdraví a váhu.

Velký lékař starověku Hippokrates jednou řekl: “Řekni mi, co jíte, a já ti řeknu, z čeho jsi nemocný.” Abychom zůstali v dobré kondici a méně často onemocněli, je důležité vyloučit ze stravy ty potraviny, které našemu tělu škodí.