Jak zhubnout po svátcích a zbavit se tuku na břiše a stehnech, když se nedokážete vzdát svých oblíbených sladkostí?

Dieta 16:8 neboli přerušovaný půst je poměrně jednoduchá a zároveň účinná dieta, kterou již vyzkoušelo mnoho žen a výsledek je potěšil.

DIETA 16:8
Podstatou diety 16:8 je jíst pouze 8 hodin denně a zbylých 16 hodin pít vodu, čaj nebo kávu bez cukru. Současně během diety můžete jíst absolutně jakékoli jídlo, aniž byste věnovali pozornost obsahu kalorií.

Další podstatná výhoda: máte právo si určovat svůj režim. Jste zvyklí jíst brzy ráno? Poté zvolte interval od 9:00 do 17:00. A pro ty, kteří nesnídají brzy, je ideální doba na dietu od 12 do 20 hodin.

Odborníci upozorňují, že dieta 16:8 nás může nejen zachránit od nadbytečných kilogramů, ale také zlepšit celkové zdraví. Američtí vědci tedy provedli studii, v jejímž důsledku objevili pozitivní vliv této stravy na metabolismus a další metabolické procesy.

Bylo zjištěno, že přerušovaný půst vám pomůže zhubnout asi 1 % vaší hmotnosti za měsíc a zlepší váš krevní tlak. Jedna žena uvedla, že dieta 16:8 snížila její chuť na cukr, snížila chuť k jídlu a pomohla jí zbavit se půlnočního občerstvení.

JAK ZLEPŠIT VÝSLEDEK DIETY 16:8
Aby si tělo po celou dobu diety poskytlo potřebné živiny a zvýšilo její účinek, odborníci doporučují zařadit do jídelníčku 16:8 osm skupin užitečných potravin.

Čtyři druhy spalovačů tuků zrychlí váš metabolismus, vytvoří svalový korzet a sníží hlad. Čtyři druhy zdraví prospěšných prostředků doplní zásoby vlákniny, vitamínů a antioxidantů, zlepší náladu, posílí imunitu.

SPALOVAČE TUKU
Libové maso, kuřecí maso, vejce.
Ořechy a semínka: Nejlepší jsou vlašské ořechy, mandle a dýňová semínka.
Přírodní jogurt a další nízkotučné a neslazené mléčné výrobky.
Hrách, fazole a jiné fazole.
Rybíz, ostružiny, borůvky, maliny a další červené a modré bobule.
Grapefruity, pomeranče, jablka a další ovoce bohaté na vlákninu a antioxidanty.

Pokračování na další straně