Vaše tělo je stroj a jeho správné fungování závisí na dokonalé rovnováze všech chemických látek, bakterií a buněk, které jsou zodpovědné za správnou hladinu pH. To také určuje, jak kyselé či nekyselé je vaše tělo a jak dobře funguje váš žaludek, který potřebuje kyselost pro zdravé trávení. Pokud je vaše tělo příliš kyselé, může to mít na váš organismus řadu negativních účinků, zde jsou některé příznaky a způsoby jejich nápravy.

Nadměrná hmotnosti

Zvýšená kyselost v těle vede ke zvýšené produkci inzulínu a ukládání tuku. V důsledku toho tělo nemůže spalovat kalorie a trpí nadváhou a neschopností zhubnout.

Kosti jsou velmi slabé

V důsledku nadměrné kyselosti se tělo snaží získat zásady z různých částí těla, například z kostí. Z kostí se totiž získává vápník, který pomáhá neutralizovat zvýšenou kyselost. To může vést k oslabení kostí, častějším zlomeninám a modřinám a osteoporóze.

Citlivé zuby

Podle mnoha odborníků existuje jasná souvislost mezi zvýšenou kyselostí v těle a poškozením zubní skloviny. Pokud se vám tedy často kazí zuby nebo nemůžete jíst studená či horká jídla, vaše tělo se vám pravděpodobně snaží sdělit, že potřebuje pomoc.

Pokračování na další straně