Med je jedním z nejmocnějších darů přírody a po tisíce let součástí lidových léků na všech meridiánech. Studie z roku 2017 poukazuje na to, že existují důkazy, že i v době kamenné lidé používali včelí produkty při léčbě různých nemocí.

V moderní době, kdy věda pokročila natolik, že není třeba příliš spoléhat na lidové léčitelství, se med používá především jako sladidlo, často je součástí domácích pečujících přípravků.

Tato levná a chutná potravina je bezpečná pro každodenní použití a odborníci navíc upozorňují, že může být užitečná pouze při pravidelném a střídmém používání.

Co se stane, když budete med používat každý den?

Budete mít krásnější a zdravější pleť
Jedním z nejznámějších účinků medu je pomoc při čištění a hojení ran a klinická profesorka na lékařské fakultě “Kek” Dr. Desiree Lee poukazuje na to, že med jako lokální prostředek působí jako bariéra proti zabránit infekci.
Vděčí za to svým „léčivým činidlům“: peroxidu vodíku, bílkovinám a kyselině glukonové.

Je známo, že med působí blahodárně na pleť, pokud se používá jako součást pleťové masky, ale jak se projeví na kráse, když si každý den přidáme lžičku medu do čaje?

Aminokyseliny v medu podle výživového poradce Davida Wolfe pomáhají regenerovat tkáň, aby spodní vrstva pokožky byla pevná a bohatá, přičemž tato potravina obsahuje i melatonin, který usnadňuje spánek – jeden z klíčových faktorů pro krásnou a zdravou pleť.

Pokračování na další straně