Hydrogenuhličitan sodomský se u našich lidí používá k léčbě mnoha neduhů, je to univerzální nástroj nejen pro zdraví, ale i pro domácnost. Ale pokud jde o tělo, mají kúry s tímto jídlem opravdu efekt? Co je pravda a co klam a které z těchto „lidových léků“ mohou skutečně poškodit naše zdraví, vysvětlil gastroenterolog profesor Dr. Vojisalav Perišić.

Nyní je ten správný čas zapracovat na zvýšení imunity, připravit se na chřipkovou a virovou sezónu. Jak moc nám může toto jídlo pomoci?

“Jedlá soda je hydrogenuhličitan sodný a je běžnou součástí složení našeho organismu. Je důležité měřit hladinu hydrogenuhličitanu v těle. Máte příklady, kdy je pacient přivezen ve velmi vážném stavu. První věc, která se dělá je zkontrolovat, jestli nemá acidózu, a to znamená změřit hladinu bikarbonátu,“ říká lékař.

Doktor Perišić také v praxi objevil, jak pomohl miminku zbavit se plísně na jazyku , když léky už nepomohly.

“Starý recept – 1 dl vody z kohoutku a 1,5 lžičky jedlé sody. Rozpustí se, pak vezmete gázový tampon a namočíte do něj prst. Vyčistíte jím dutinu ústní. Plísně nesnášejí jedlou sodu, ano netolerují alkalické médium. Potřebujete 6-7krát vyčistit dutinu ústní sodou pokaždé po jídle, abyste odstranili usazeniny kandidy,“ vysvětlil Dr. Voja.

O „léčbě“ rakoviny jedlou sodou se hodně mluví, po netu kolují četné lidové recepty, ale je na nich něco pravdy?

„Soda nepomáhá při léčbě rakoviny, ale pomáhá u pacienta, který je ve špatném stavu z nějakého druhu zhoubného nádoru a má acidózu ,“ vysvětluje doktor Voja a popírá četné nápisy a příběhy, kterým tato potravina pomáhá. vyléčit rakovinu. „Ve skutečnosti si užíváním jedlé sody ‚léčíte‘ acidózu a zlepšujete stav celého organismu, který pak lépe bojuje s rakovinou.“

Jedlá soda zmírňuje žaludeční potíže, dokonce i sám profesor Perišić přiznal, že si ji dává, když ho pálí žáha. Existuje však omezení. Tento “lék”, soda rozpuštěná ve vodě, účinkuje půl hodiny , ale problémy, na které se užíval, se po té době vracejí…

“Dočasná úleva od dyspepsie, na to je dobrá , ale na rakovinu – to není pochyb,” upozorňuje Dr. Voja.

A máme ho pít denně, jak někteří doporučují, nebo nám už může uškodit, říká profesor Perišić:

Pokračování na další straně