Bolest nohou neboli bolest lýtek nemůže být nikdy opomíjeným problémem, protože kromě toho, že nám ztrpčuje každodenní život v těch nejneočekávanějších situacích, může být také důležitým příznakem jiných zdravotních problémů.

Ostrá bolest svalů v dolní polovině nohy vytváří intenzivní pocit bolesti a tato stížnost se u velké většiny pacientů objevuje v noci.

“Stále není jasné, proč se většina bolestí lýtek objevuje v noci,” řekla neuroložka a specialistka na pohybové poruchy Dr. Elana Clarová během prezentace na akci Brain and Spine v New Jersey v New Jersey. Dobrou zprávou však je, že specialisté jsou stále více schopni identifikovat příčiny potíží, a tak se pojďme podívat, jaké zlozvyky mohou stát za nočními svalovými křečemi!

1. Obklopuje nás příliš mnoho stresu

Ani by vás nenapadlo, jak moc naše duševní zdraví ovlivňuje naši fyzickou pohodu!

“Svaly se ve stresové situaci mnohem napnou, mimo jiné to může také vyvolat spontánní kontrakci svalů na nohou, což může být velmi bolestivé.

Co můžeme v takových případech udělat, je pokusit se přejít na méně stresující životní styl a pokusit se stres z našeho každodenního života co nejvíce eliminovat.

2. Problémy s rovnováhou elektrolytů v důsledku dehydratace

Správné množství přijímané vody má obrovský vliv na správné fungování našich svalů, proto dbejme především na to, abychom si s sebou každý den brali doporučené denní množství vody a nezapomínejme na příjem minerálů. Snažme se jíst co nejpestřeji a zdravěji, protože je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak nahradit chybějící vitamíny a stopové prvky.

3. Příliš jste se vyčerpali

Pravidelné cvičení je zlato na více frontách, ale nezáleží na tom, jak moc to přeháníme. Snažme se být si vědomi svých fyzických možností a nikdy a za žádných okolností se nepřetěžujme, protože to může mít vážné následky – vysvětluje Dr. Clar .

Zároveň dbejte na zmíněnou dostatečnou náhradu tekutin po každém tréninku, protože při pohybu se ze svalových tkání uvolňuje cenná vlhkost.

Pokračování na další straně