K vysoké hladině kyseliny močové v krvi obvykle dochází proto, že jednak tělo této kyseliny produkuje příliš mnoho a jednak ji ledviny nedokážou správně vylučovat.

To je problém, protože to může souviset s tvorbou ledvinových kamenů, selháním ledvin a může vést ke kloubním potížím, protože proces krystalizace začíná v kloubech kvůli zvýšené hladině kyseliny močové , která způsobuje zánět. Lékaři také zjistili, že vysoká hladina kyseliny močové může zvýšit krevní tlak a nepříznivě ovlivnit kardiovaskulární zdraví.

Normální hladiny kyseliny močové jsou 3,4-7,0 mg/dl pro muže a 2,4-6,0 mg/dl pro ženy.

Vysoká hladina kyseliny močové může být způsobena nadměrnou konzumací alkoholu, genetickými problémy, selháním ledvin, nedostatečnou činností štítné žlázy, endokrinními problémy, trávicími problémy, jako je cukrovka.

Nyní se podívejme, jak lze problému předejít!

1. Spotřeba vody

Pitím většího množství vody se hladina kyseliny močové nemůže zvýšit a nadbytečný příjem tekutin také napomáhá funkci ledvin. Navíc je zde nižší pravděpodobnost mrtvice. Podle studie z roku 2009 měli ti, kteří vypili 5-8 sklenic vody za 24 hodin, o 40 procent nižší pravděpodobnost vzniku mrtvice než ti, kteří pili jednu nebo dvě sklenice vody denně.

2. Jedlá soda

Jedlá soda může snížit zvýšené hladiny kyseliny močové obnovením hladiny pH v těle. Smíchejte půl lžičky jedlé sody ve sklenici vody a pijte čtyřikrát denně. S jedlou sodou byste to však neměli přehánět, nedodržujte tuto kúru déle než 3-4 dny.

3. Jablečný ocet

Jablečný ocet je účinný přírodní detoxikátor, který vás zbaví přebytečné kyseliny močové. Smíchejte lžičku bio jablečného octa ve sklenici vody a pijte 2-3 sklenice denně. Po týdnu můžete použít 2-3 lžičky jablečného octa.

Pokračování na další straně