S tolika vitamíny a minerály, které jsou dnes k dispozici, může být těžké přesně vědět, co vaše tělo potřebuje.

Většina z nás jí každý týden to samé a není zvyklá přemýšlet o plýtvání důležitými živinami. Faktem ale je, že mnoho žen trpí nedostatkem bílkovin nebo železa, což je něco, co ovlivňuje náš každodenní život.

A stejné je to s hořčíkem. Zdravý člověk potřebuje podle oficiálního doporučení minimálně 300–450 mg denně. Podle lékaře Roberta Tigerstedta byl denní příjem hořčíku v mnoha částech světa na počátku 20. století 1250 mg, nyní je to sotva 250 mg.

Minerál hořčík je velmi důležitý pro tvorbu energie, sílu svalů, nervů a kostí – a mnoho dalších věcí, které nás udržují zdravé a šťastné.

Zjistěte tedy, zda přijímáte dostatek hořčíku tím, že budete mít na paměti tato určitá varování!

1. Křeče

Mnoho lidí, kteří si stěžují na křeče, trpí nedostatkem hořčíku. Křeče jsou často pociťovány v lýtkách, ale mohou postihnout i jiné svaly.

Protože hořčík hraje velmi důležitou roli při svalové relaxaci, jeho nedostatečný příjem může způsobit mimovolní svalové křeče.

“Bez hořčíku mohou být naše svaly v neustálém stavu kontrakce.

Dobrým řešením je užívat doplňky hořčíku před spaním, ale je lepší se před tím poradit se svým lékařem.

2. Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak je známkou toho, že srdce pracuje příliš tvrdě.

Studie ukázala, že lidé, kteří užívali doplněk hořčíku, měli mnohem nižší krevní tlak než lidé, kteří jej neužívali.

3. Zácpa

Střeva potřebují hořčík, aby dobře fungovala. Nedostatek hořčíku může být příčinou zácpy, protože tělo potřebuje tento minerál ke změkčení stolice.

Pokračování na další straně