Vaše plíce nejsou zdravé, pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků. Věnujte jim pozornost, protože vás mohou zachránit! Neexistují žádná rychlá řešení pro vyčištění plic, proto je důležité co nejdříve napravit špatné životní návyky.

Dnes více než kdy jindy musí lidé věnovat pozornost zdraví plic a známkám, které plíce dávají, když nejsou zdravé.

Některé z těchto příznaků se mohou zdát neškodné a můžete je rychle vyloučit, ale pokud budete dávat pozor, mohou vám zachránit život.

Toto jsou příznaky, na které byste si měli dávat pozor, protože vaše plíce vám říkají, že potřebují pomoc.

1. Bolesti zad a ramen

Ačkoli jsou uvedeny jako vzácný příznak, bolesti zad, ramen nebo dokonce na hrudi mohou naznačovat nástup rakoviny plic, která, pokud je odhalena v raných stádiích, může být velmi snadno vyléčena.

Pokud je tato bolest silnější a trvá déle než obvyklá bolest zad nebo ji pociťujete často, navštivte lékaře.

2. Kašel

Kašel může naznačovat něco jednoduchého, jako je nachlazení, ale může být i příznakem chronického onemocnění, a proto je důležité rozlišovat druhy kašle.

Akutní a subakutní kašel může být známkou rakoviny plic, zvláště pokud je kombinován s dalšími příznaky, jako je vykašlávání krve.

3. Dušnost

Dušnost je způsobena plicními nebo srdečními chorobami, jako je astma nebo alergie. Pokud máte tento příznak, bylo by dobré změnit prostředí a pokusit se na chvíli vypadnout z města nebo zkusit efektivnější cvičební rutinu.

Také, pokud se to stává často, navštivte svého lékaře.