„Točená je bezpečná, mikrobiologicky i chemicky, ale lahvový je skvělý! Pokud má až 50 miligramů sodíku na litr, nezvýší vám sodík v krvi. Podívejte se na etiketu, do 50 miligramů je v pořádku. Je to doporučení všude, dokonce i pro miminka. U nás je bohužel více vod s vysokým obsahem sodíku, ale v supermarketech jsou i ty se sníženým obsahem. Okamžitě se podívejte na štítek. “Ty s vysokým obsahem sodíku jsou nebezpečné zejména pro pacienty se srdcem,” řekl.

Vodu s vysokým obsahem sodíku bychom měli pít pouze při velké fyzické aktivitě, abychom nahradili sůl, kterou ztrácíme pocením.

Je zdravé pít kyselou vodu ráno ke kávě?

„Ráno se probudíme, celý náš organismus je vzrušený, včetně žaludku, který vylučuje hodně kyselin. Pak žaludek pracuje „na zadní hořák“, bez velkého jídla, pokud jste nesnídali. Pokud si dáte zásaditou vodu s velkým množstvím bikarbonátu, neutralizujete tuto kyselinu a pak získáte plný účinek kávy. Jen si nedejte víc než dvě sklenice, pak přejděte na nízkou minerální vodu,“ řekl.

Měla by být voda chlazena, zvláště během horkých dnů?

„Voda neztratí své vlastnosti a přírodní voda má teplotu kolem osmi stupňů. Stejně tak to bude s vodou z lednice, nechte ji chvíli venku a volně pijte, bude to mít dobrý vliv na trávení,“ řekl.

A když vodu „nemáme rádi“?

„Když vypijete litr mléka, přijali jste 850 mililitrů vody. Stačí nahradit vodu mlékem, džusy jsou plné cukru, ovoce možná někde vyrostlo se spoustou těžkých kovů, nevíte, kde vyrostlo ovoce, ze kterého byl džus vyroben,“ řekl.