Někteří muži mohou mít chlupatá záda. Ženy mohou mít někdy chlupatá záda. Běžné standardy krásy nebo módy mohou vytvářet pocit, že chlupatá záda jsou nežádoucí nebo neatraktivní.

Pro muže jsou chlupaté paže, hrudník nebo obličej obvykle považovány za atraktivnější než vlasy na zádech. To může vyvíjet tlak na ty s chlupatými zády, kteří chtějí vlasy odstranit. Krása je v očích pozorovatele a ten nejdůležitější názor je váš.

Vlasy na zádech mohou zvýšit tělesné teplo a být nepříjemné během horkého počasí. Nepředstavuje však další výzvy nebo zdravotní problémy. Pokud máte chlupatá záda, není nutné je z lékařského hlediska odstraňovat. Je to však vaše volba, zda to uděláte z pohodlí nebo z estetických důvodů.

Příčiny chlupatých zad

U mužů je nejčastější příčinou chlupatých zad genetika. Některé geny mohou způsobit, že muži budou citlivější na účinky testosteronu, mužského hormonu, který podporuje růst ochlupení. Díky tomu může být hřbet více přítomný a tlustší.

Chlupatá záda u žen

Ženám mohou také růst vlasy z několika důvodů. To se často nazývá hirsutismus. Nejpravděpodobnější příčiny tohoto u žen jsou:

hormonální nerovnováha
Cushingův syndrom poruchy
nadledvin léky
syndrom polycystických ovarií

Pokud jste žena a máte nežádoucí ochlupení na zádech, promluvte si o těchto stavech se svým lékařem.

Hypertrichóza

Muži i ženy mohou také trpět hypertrichózou, poruchou, která způsobuje nadměrné ochlupení po celém těle, včetně zad.

Jedná se o velmi vzácnou poruchu a není pravděpodobnou příčinou ochlupení na zádech. Pokud si myslíte, že máte hypertrichózu, poraďte se se svým lékařem.

Možnosti odstranění nebo ošetření nežádoucích chloupků na zádech

Existuje mnoho možností odstranění a ošetření pro lidi, kteří nechtějí zarostlé chloupky, včetně těch, kteří mají hirsutismus.

Pokud máte chlupatá záda, nemusíte je odstraňovat. Zmíněné léčby jsou dobrovolné a jsou nutné pouze v případě, že se je rozhodnete využít.

Holení

Holicí strojky s rukojetí určenými pro záda lze zakoupit online a v některých obchodech. Může to být jeden z nejpohodlnějších způsobů odstranění chloupků na zádech.

Mějte na paměti, že pro dosažení nejlepších výsledků bude holení vyžadovat pravidelnou údržbu. Oholené chloupky mohou také při každém holení vypadat, jako by byly tmavší a hrubší.

Depilační krémy

Také nazývané depilační krémy fungují stejně jako podobné přípravky na chloupky na nohou a jiných částech těla. Jejich cena se blíží ceně holení.

Naneste krém na záda a nechte pět minut působit. Otřete ji, abyste odstranili chloupky. Přibližně jednou za několik dní budete muset znovu aplikovat depilační krémy.

Oproti holení nehrozí žádné pořezání. Na druhou stranu některé chemikálie v depilačních krémech nebo mlékách mohou mít na citlivou pokožku drsné účinky.

Voskování doma

Voskování je další možností a dělat to doma může být téměř stejně dostupné jako holení a krémy. Depilace voskem spočívá v tom, že chloupky na zádech neporostou tak rychle, takže je nebudete muset depilovat tak často jako při holení nebo krémech.

Voskování zad na vlastní pěst je obtížné. Budete potřebovat pomoc, jak se dostat k chloupkům na zádech s pomocí přítele nebo partnera. Opatrní byste měli být i s voskem, protože může podráždit vlasové folikuly a zvýšit riziko zarůstání chloupků.

Voskování v salonu

Pro ty, kteří chtějí depilaci doma vynechat, jsou možností salonní vosky. Mějte na paměti, že jde o jednu z dražších možností odstraňování chloupků, která dosahuje až 50 USD nebo více za relaci.

Pokračování na další straně