Každý to musí vědět.

Lidstvo používá bezdrátový internet něco málo přes 20 let. Proto jsou spory o vlivu signálu Wi-Fi na tělo velmi aktivní. Na jedné straně jsou všechny důvody se domnívat, že bezdrátová komunikace neprojde pro naše tělo beze stopy, na druhé straně je potřeba více času k plnému prostudování tohoto efektu.

Většina výzkumníků se shoduje, že bude trvat nejméně několik desetiletí, než pochopíme, k čemu může Wi-Fi záření vést. Mezitím jsme v roli laboratorních myší – musíte uznat, pochybné potěšení!

Je Wi-Fi škodlivé?

Existuje několik hypotéz o nebezpečích Wi-Fi. Někteří říkají, že signály Wi-Fi mohou způsobit bolesti hlavy , vysoký krevní tlak a bušení srdce. Jiné nevylučují negativní dopad na mozek, kůži a měkké tkáně vnitřních orgánů.

Zní to hrozivě, ale zároveň jsme ještě neviděli žádná preventivní opatření nebo alespoň doporučení a je nepravděpodobné, že se jich v blízké budoucnosti dočkáme.

Přesto nezávislí vědci nadále otevřeně sdílejí svá pozorování. Vědecký časopis Electromagnetic Biology & Medicine Journal tedy v roce 2015 zveřejnil výsledky studie amerických vědců, podle kterých mohou Wi-Fi routery vyzařováním elektromagnetických vln zvýšit hladinu ROS (reaktivních druhů kyslíku) v těle. .

To následně vede k poškození buněk oxidací. Tento proces vytváří předpoklady pro vznik rakovinných buněk (!!!) a zhoubných nádorů.

Pokračování na d alší straně