Pokud se rozhodnete použít česnek k léčbě například houbovitých bakteriálních infekcí (různé mykózy), pak byste měli užít alespoň 5 čerstvých stroužků česneku denně.

Česnek však musíte před konzumací rozdrtit a nechat odstát na vzduchu 10 až 15 minut, aby se v něm aktivovali účinné látky.

Tehdy se vyloučí enzym alináza, která na vzduchu aktivuje účinnou látku alicin. Alicin má protimykotické a také protirakovinné účinky.

Česnek nekonzumujte ve velkém množství najednou na prázdný žaludek, protože může podráždit žaludeční sliznici.

Je vhodné si jeho konzumaci rozdělit na několik dávek v průběhu dne tak, že si ho přidáte do salátů nebo jiných potravin.

Česnek a rakovina

Ohledně protinádorových účincích česneku bylo provedeno obrovské množství studií.

V odborné literatuře existuje přes 4200 vědeckých prací o česneku, které najdete například v databázi MEDLINE.

Účinkuje výborně při rakovině tlustého střeva, plic, prostaty, vaječníků, močového měchýře, dělohy, jater, dutiny ústní, jícnu, lymfatických uzlin, kůže, leukémie a mnoha dalších druzích rakoviny.

Česnek nadále pokračuje v překvapování výzkumníků, když na povrch vyplouvají stále nové a nové důkazy o jeho skutečně všestranném použití.

Snažte se proto, ať už při infekcích nebo při rakovině, ho zakomponovat do svého každodenního jídelníčku. Výhodou jsou nejen jeho medicínské účinky ale i to, že jde o běžně dostupný a cenově výhodný přírodní lék.

Dokonce ho nemusíte ani kupovat, protože neomezené množství česneku si dokážete vypěstovat i sami doma.

Váš lékař je zodpovědný za správnou diagnózu, doporučení léčby a předepisování konvenčních léků.

Nicméně v konečném důsledku vaše vyléčení a zdraví obecně spočívá na vašich bedrech. Proto určitě využijte možnosti, které vám nabízí matka příroda.