Každý ví, jak je med prospěšný, ale o výhodách medové vody nebo vody s medem ví málokdo.

Stačí hned ráno na lačný žaludek dát lžičku medu do sklenice teplé vody, zamíchat a vypít.

Jak to působí na tělo?
Tání tukových usazenin

Medová voda vám může pomoci odstranit přebytečná kila. Cukr, který med obsahuje, je přírodního původu a je zdravým zdrojem kalorií. A nejen to, pomáhá vám také nepodlehnout pokušení, pokud jde o jiné sladké nápoje.

Sycené a jiné sladké šťávy jsou plné „prázdných“ kalorií a vyloučením jejich příjmu se rychleji likvidují tukové zásoby. Nestane se to přes noc, ale každopádně je to pro vás dlouhodobě dobré.Lepší trávení

Sklenice vlažné vody v kombinaci se lžičkou medu ráno nalačno vám pomůže upravit trávení. Antiseptické vlastnosti medu pomáhají zmírnit žaludeční kyselinu a zároveň zvyšují produkci střevního hlenu. Nápoj je také „zodpovědný“ za hydrataci tlustého střeva. Vše výše uvedené upravuje trávení a předchází zácpě.

Zlepšuje imunitu

Med je fantastický přírodní prostředek, který ničí bakterie. Je plná enzymů, vitamínů a minerálů, které jsou „v první linii“ v boji proti bakteriím. V kombinaci s horkou vodou se zmíněné vlastnosti ještě umocní.

Snižuje alergie

Používáním místního medu vlastně přizpůsobíte organismus pylu, který je ve vašem klimatu. Na druhé straně vám pomůže snížit vaši náchylnost k environmentálním alergiím. Horká voda zde není rozhodující, ale pro hydrataci je velmi důležitá.

Pokračování na další straně