Pokud jste si všimli, že máte na krku tmavé skvrny, pigmentaci v podobě hnědých kroužků nebo mateřských znamének, možná trpíte ranou fází akantózy. Toto onemocnění může být i zhoubné, proto by bylo dobré navštívit lékaře.

Až budete chtít o svém zdraví zjistit co nejvíce informací, podívejte se na svůj krk. Tak říkají lidé z lidu a tentokrát vědci souhlasí.

Mladí lidé, tmavé kruhy kolem krku a skvrny na něm mohou ukazovat na syndrom polycystických vaječníků, cukrovku, ale i akantózu (hyperpigmentaci kůže), která může být zhoubná. to znamená být důsledkem rakoviny žaludku, střev, prsu, plic a Hodgkinova lymfomu.

Odborný název pro tmavé skvrny je acanthosis nigrikans. Podle British National Health Service existuje několik důvodů, proč k tomu dochází.

Akantózu si nejčastěji všimnou lidé s nadváhou. Vyskytuje se i při komplikacích diabetu 2. typu, takže odborníci na zdraví říkají, že při prvním výskytu těchto skvrn na kůži by bylo nutné navštívit lékaře, aby se stav nerozvinul do závažnějších onemocnění.

Pokračování na další straně