Výzkum Centra pro kontrolu a prevenci nemocí ukázal, že jen ve Spojených státech zemře každý rok na srdeční onemocnění přibližně 610 000 lidí.

Srdečními chorobami jsou stejně postiženi muži i ženy. Existuje však mnoho příznaků a varování, které nás informují o srdečních problémech.

Níže je osm běžných varovných příznaků srdečních onemocnění, kterým byste měli věnovat pozornost, než bude příliš pozdě.

1. BOLEST, KTERÁ SE ŠÍŘÍ DO RUKY

Mnoho mužů pociťuje bolest v levé paži, zatímco ženy mají stejnou bolest ve stejné nebo dokonce v obou pažích.

Některé ženy uvedly, že před infarktem zažívaly neobvyklou bolest v loktech. To se děje proto, že bolest z vašeho srdce putuje do vaší míchy, kde je spojeno mnoho nervů vašeho těla, a váš mozek je zmatený a myslí si, že bolest pochází z vaší paže, i když tomu tak není.

2. KAŠEL, KTERÝ NEZASTAVÍ

Kašel může způsobit řadu různých problémů, ale může být také příznakem kardiovaskulárních onemocnění. Přetrvávající kašel, který produkuje růžovou tekutinu obsahující krev, je velmi častý u srdečního selhání. Kašel je však dílčím příznakem mnohem závažnějšího symptomu, jako je dušnost a náhlá ztráta dechu.

3. Oteklé nohy, kotníky, chodidla

Když vaše srdce nefunguje správně, tekutina z vašich cév prosakuje do okolních tkání a vaše nohy v takovém případě obvykle trpí, jednoduše kvůli gravitaci.

Tomu se říká periferní edém a má ho mnoho lidí, kteří nemají srdeční onemocnění. Je to však velmi častý příznak u pacientů se srdečním onemocněním a měli byste mu věnovat pozornost.

Pokračování na další straně