S doplňky si není radno zahrávat. I když se dají koupit bez lékařského předpisu, bylo by nejlepší poradit se s odborníkem, než je začnete konzumovat.

V poslední době, zejména od začátku pandemie koronaviru, se stále více mluví o vitamínech. Tolik lidí začalo užívat tyto doplňky samostatně. I když se dají koupit bez lékařského předpisu, měli byste s nimi být opatrní a střídmí.

Odborník na výživu prof. Doktorka Svetlana Stanišić varovala, abyste byli opatrní při užívání doplňků stravy, zejména vitamínů B a E!

Jako host v pořadu Ranní na TV Prva prezentovala informace z výzkumu, že jeden vitamín při příliš dlouhém užívání zkracuje život.

„Existují studie a jsou velmi známé, například před deseti lety bylo publikováno v ‚Journal of the American Medical Society‘, že pravidelný příjem vitamínů B9 a B12, můžete to přeložit jako komplex vitamínů B, zkracuje života a hlavně zvyšuje riziko úmrtnosti na rakovinu.Sledovali lidi šest let, každý den brali doplňky vitaminu B a ukázalo se, že je tam o 30 procent vyšší úmrtnost, to je obrovské procento. proč se to děje? Vitamin B poskytuje energii pro naše buňky, takže stejně jako pomáhá rozvoji a získávání energie v našem těle, podporuje také rychle rostoucí tkáně, což může být zhoubná tkáň. Vzhledem k tomu, že se v našem těle každý den vytvoří určité množství maligních buněk, naše tělo se jich nestihne zbavit dříve, než jim vitamín B dá podnět k bobtnání. Řekl bych, že na to musíme být opatrní.”

Pokračování na další straně

1
2