Mnoho lidí trpí občasnými, nebo dokonce pravidelnými bolestmi kolen, kotníků nebo chodidel, které mohou časem přerůst až do chronických stavů.

Renomovaný fyzioterapeut sestavil soubor jednoduchých pohybů, které rychle působí přímo proti bolesti a dokáží z dlouhodobého hlediska zabránit tomu, aby se problémy stupňovaly.

Zde jsou jeho jednoduché, názorné způsoby, jak bolest porazit už v prvních sekundách. A co je nejdůležitější, budete se cítit dobře.

Zvednuté paty

Postavte se za čelo židle a uchopte ho oběma rukama.

Ohněte jednu nohu v koleni a zvedněte ji tak, že lýtko a stehno budou v ostrém úhlu.

Pomalu zvedejte kotník druhé nohy, dokud nestojíte zcela na špičce. Zároveň s kotníkem zvedneme i dlaně tak, že prsty jsou téměř vyrovnané.

Pomalu vrátíme patu zpět na podlahu. Opakujte 10-15 x pro každou nohu. Toto cvičení působí proti bolesti kolen a systematicky posiluje svaly kolena a okolní svaly.

Chození po špičkách

Toto je jednoduché cvičení, které můžete udělat při běžných domácích pracech, nebo když například se jdete podívat do poštovní schránky. Jednoduše se 10-15 minut procházejte po špičkách – dokud vydržíte. Takto posílíte klenbu na chodidlech, zpevníte přední část chodidla a vyhnete se nepříjemným křečím.

článek pokračuje na další stránce..