Pokud jste strávili týdny či několik dní pochutnáváním si na nezdravém jídle, množství dezertů či zpracovaných potravin, pak vaše tělo volá po očistě střev.
Dobrý detox tlustého střeva ho zbaví množství toxinů a obnoví správnou činnost i ostatních tělesných orgánů.
Tato detoxikace střev, kterou navrhujeme je extrémní lehká na přípravu a věci, které na ni potřebujete, už i tak máte zřejmě doma.
Na přípravu tohoto detoxikačního nápoje budeme potřebovat pouze dvě suroviny: jablečný ocet a med.
Pojďme se však nejprve podívat na to, jak jednotlivé složky tohoto receptu fungují.
med
Surový, bio, nezpracovaný med je skutečným veledílem přírody, protože poskytuje velké množství zdravotních přínosů a léčí mnoho onemocnění.
Za většinu svých léčivých účinků vděčí med látce eugenol.
Jde o fenolovou sloučeninu, kterou hojně obsahuje a která má silné protirakovinné účinky. Dokáže totiž velmi efektivně zneškodňovat více druhů rakovinných buněk.
Navíc nefiltrovaný med disponuje i velkým množstvím probiotik, které obnoví prospěšné bakterie v trávicím systému napomáhající trávení a absorpci potravy.
Eugenol a prospěšné bakterie tak účinně přispějí ke správné funkci trávicího systému a výrazně sníží riziko možného vzniku rakoviny tlustého střeva.
jablečný ocet
Surový, nefiltrovaný jablečný ocet je jedním z nejlepších přírodních léků vůbec.
Ujistěte se však, že používáte takový, který je v bio kvalitě. Jen ten totiž obsahuje nepřefiltrované částečky, které poskytují největší přínosy pro naše zdraví. Kromě toho obsahuje i prospěšné bakterie z kvašení nazývané acetobakterie, které napomáhají rozkládat potravu ve střevech.
Jablečný ocet má silné antibakteriální účinky na patogenní bakterie, za které vděčí obsahu: kyseliny Gálové, katechinů či kyseliny Chlorogenové.
Navíc kyselina octová podporuje absorpci potřebných živin z jídla.
V případě, že jsou střeva blokována nahromaděnými zbytky potravy, můžete pociťovat několik zdravotních potíží, jako například:
Bolesti
nejde jen o bolesti v břišní dutině, ale například i bolesti vyvěrající z přitisknutého sedacího nervu, bolesti hlavy či jiné druhy bolestí.
Zácpa
tu způsobuje stres, nezdravá strava, chemikálie, některé léky a další škodlivé látky, které nutí střevo produkovat nadměrné množství hlenů, aby se před škodlivinami chránilo. Hleny a toxiny se pak obvykle akumulují na stěnách střev a mohou vyvolávat záněty.
Únava
nahromaděné toxické zbytky v tlustém střevě mohou pronikat přes jeho stěny, dostat se prostřednictvím krve do jiných tělesných orgánů a vyvolávat celkovou únavu.
Akné a ekzémy
pokud je tlusté střevo ucpané a toxiny pronikají do těla, trpí i pokožka, na níž se ucpávají póry, což pak vede ke vzniku akné a ekzémů.
Tělesný zápach
toxiny a plyny z tlustého střeva mohou pronikat zpět do žaludku a jiných částí těla, což následně vyvolává špatný tělesný zápach, plynatost nebo nepříjemný dech.