Jedním z nejoblíbenějších ovocných stromů jsou třešně. A to se dá jednoduše vysvětlit! Na jaře oko potěší bohatými bílými květy a v létě jasně červenými bobulemi. Vypěstovat třešně není nic těžkého, ale proč někdy sklízíme ve vedrech a někdy to stačí dětem sotva? Hnojení třešní hraje důležitou roli.

Dnes se s vámi podělíme o jeden trik, který zkušení zahradníci znají. A nepotřebujete ani žádné drahé hnojivo.

Jak hnojit třešně?

Bez ohledu na to, jak hnojíte třešně, bez správného přístupu nebude mnoho bobulí. Je důležité věnovat pozornost pozemku, na kterém strom roste. Ukázalo se, že třešně nesnášejí kyselé půdy.

Pouhým okem jen stěží rozeznáte alkalické a kyselé půdy. I když některé rostliny před tím samozřejmě mohou varovat. Ale bude spolehlivější určit úroveň kyselosti půdy pomocí standardního lakmusového testu. Prodává se v každé lékárně.

  • Potřebujete jen pár minut a jeden lakmusový papírek. Chcete-li to provést, vezměte shluk země.
  • Přidejte trochu vody, aby se sůl v zemi rozpustila.
  • Ponořte lakmusový papírek do roztoku vody a zeminy a minutu počkejte. Papír změní barvu.

Barva se může lišit v závislosti na složení půdy. Sada lakmusových papírků obvykle obsahuje celou škálu barev. Pokud nemáte barevný pruh, pamatujte na toto: čím červenější barva, tím kyselejší půda. Zelená, fialová a modrá indikují vysoké hladiny alkálií.

Takže pokud je váš papír červený nebo oranžový (první 3-4 pruhy na barevné lince), pak je třeba třešně přihnojit „mlékem“. Ale ne ten, o kterém jste přemýšleli.

Říká se tomu roztok alkalického prášku ve vodě, který zbělá. Potřebujete pouze 2 polévkové lžíce práškové směsi a 10 litrů vody. Vhodné pro přípravu směsi:

Pokračování na další straně