Každý z nás by si měl dát závazek používat v domácnosti méně chemických prostředků a místo toho najít jiné přírodní alternativy.

V tomto průvodci se budeme věnovat jednomu z nejsilnějších a zároveň přírodních produktů: jablečnému octu.

Stejně jako kokosový olej, i jablečný ocet je výbornou přírodní alternativou do vaší domácnosti, kterou najdete skoro v každých potravinách. A navíc prospěje vám i Vašemu domovu!

Pokud je nefiltrovaný, nepasterizovaný  a nezpracovaný obsahuje “matku octů” – koncentrovaný prvek, které má antibakteriální a anntiplísňové vlastnosti. Jablečný ocet lze využít v různých životních situacích, ať už na neutralizaci tělních pachů nebo v domácnosti, při trávení nebo pročištění nosních dutin

Zmírňuje bolest v krku

zmirnuje-bolest-v-krku

Jablečný ocet má mnoho schopností a jednou z nich je i boj s bakteriemi.

Pokud vás bude bolet v krku, vyzkoušejte smíchat 1/4 sklenice jablečného octa s 1 sklenicí teplé vody.

Touto směsí kloktejte jednou za hodinu a díky kyselým složkám octa bolest zmizí.

Zmírňuje pálení žáhy

zmirnuje-paleni-zahy

Mnoho lidí už zná pomoc v případě pálení žáhy. A je jí jablečný ocet. Reflux a pálení žáhy je často způsobeno malým množstvím kyselin v žaludku.

A k tomu vám pomůže právě jablečný ocet. Dodá žaludku potřebné množství kyselin, aby napodobil kyselé prostředí, ve kterém se rozkládá potrava. Zkuste spolknout lžičku jablečného octa s vodou a vaše trávicí problémy jsou fuč.

Uvolní ucpaný nos

uvolni-ucpany-nos

Pokud vás trápí infekce nosních, či vedlejších nosních dutin, jablečný ocet tento problém hravě zvládne. Obsahuje totiž vitamín B a E, vápník, draslík a hořčík – účinné bojovníky s infekcí a alergickými projevy. Má relativně vysokou hodnotu pH, která vám pomůže s hleny a zabrání rozmnožování bakterií. Vypijte lžičku tohoto octa se sklenicí vody a věřte či ne, opravdu se vám uleví.

článek pokračuje na druhé stránce….